A Bloomberg értesülései szerint az eddigi legnagyobb adatszivárgás történt Kínában, ugyanis egy ismeretlen hackercsapat több mint 1 milliárd kínai állampolgár személyes információjához férhetett hozzá. A szakértők szerint ilyen mértékű kibertámadás példátlan az ország történelmében, az adatsokaság méretét több mint 23 terabyte-ra becsülik.
Az egyik hacker már jelentkezett is, hogy 10 bitcoinért cserébe hajlandó visszaszolgáltatni az adatokat, de egyelőre a hatóságok továbbra is nyomoznak a tettesek után, és nem fizetik ki a váltságdíjat.
A Binance alapítója és vezérigazgatója, Zhao Changpeng Twitteren osztotta meg, hogy a cége felismerte a kibertámadást, amely során nevek, címek, telefonszámok, kórházi és rendőrségi adatok is illetéktelenek számára váltak elérhetővé, illetve több személy már árulja ezeket a dark weben.
Our threat intelligence detected 1 billion resident records for sell in the dark web, including name, address, national id, mobile, police and medical records from one asian country. Likely due to a bug in an Elastic Search deployment by a gov agency. This has impact on ...
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) July 3, 2022
Egyelőre nem ismert, hogy pontosan hogyan jutottak hozzá a hackerek a sanghaji rendőrség adatbázisán keresztül az adatokhoz, viszont a kibervédelmi szakértők úgy gondolják, hogy egy harmadik fél által üzemeltetett felhő alapú szolgáltatás által sikerült feltörni a rendszert - az Alibaba, a Tencent vagy a Huawei is érintett lehet.
A kínai hatóságok és a kibervédelmi hivatal egyelőre nem adtak ki hivatalos közleményt az üggyel kapcsolatban.