Az Intel még 2008 őszén, a Nehalem-architektúrára épülő processzoraival kezdete használni a Core i3/Core i5/Core i7 elnevezéseket, amelyek a processzorok különböző teljesítményszintjeit jelölik, mindenki számára könnyen érthető módon. Az Intel Core i-sorozat tehát már közel 15 éve velünk van, olyan mélyen beágyazódva a köztudatba, mint a klasszikus Intel inside-logó, amit egyébként már 2006-ban nyugdíjaztak. Most viszont a Core i-processzorok számára is eljön a visszavonulás ideje.
Elsőként a benchmarkként is közkedvelt Ashes of the Singularity című játék weboldalán bukkant fel a hivatalosan nem létező "Intel Core Ultra 5 1003H" jelzésű CPU említése, amelyből sokan arra következtettek, hogy az idén érkező 14. generációs erőforrások sorában már Core Ultra néven szerepelnek majd a mostani Core i3/i5/i7/i9 chipek megfelelői.
Hogy pontosan így alakul-e a forgatókönyv, azt napokkal a pletyka felröppenése után sem tudjuk biztosan, arra viszont már mérget vehetünk, hogy a dolgok nem maradnak a régiben, a kékek kommunikációs igazgatója ugyanis nemrég a Twitteren megosztott közleményben ismerte el a változások közeledtét. Bernard Ferdandes azt írta, hogy márkanév-módosításokat hajtanak végre, melyek kapcsán a következő hetek során fogják elárulni a részleteket.
Yes, we are making brand changes as we’re at an inflection point in our client roadmap in preparation for the upcoming launch of our #MeteorLake processors. We will provide more details regarding these exciting changes in the coming weeks! #Intel
— Bernard Fernandes (@Bernard_P) May 1, 2023
Izgatottan várjuk, hogy az Intel végül miként alakítja át a nevezéktant, ahogy magát a 14. generációt is, hiszen ez lesz a cég első CPU-családja, amely a korábban 7 nm processként emlegetett Intel 4-szabványra épül, és az eltérő gyártástechnológiákat ötvöző chiplet-kialakítást is alkalmazza. A változások összességében azt ígérik, hogy a generációváltás ezúttal érdemleges előrelépést hozhat a teljesítményben, ami azt is megindokolná, hogy miért éppen most nyugdíjazzák a jól bejáratott nevezéktant.