Hamarosan lehet gondolkozni azon, hogy milyen új okostelefont szeretnénk a fa alá magunknak. Amennyiben valaki még nem cserélt mostanában készüléket, és van keret egy jobb modellre, akkor ideje körbenézni. Az idei év csúcseszközei már a piacon vannak.
Mivel azonban nem akarhat mindenki iPhone 6-ot és iPhone 6 Plust, ezért érdemes megvizsgálni az androidos tábort, elvégre mégiscsak a legnépszerűbb mobil operációs rendszerről beszélünk. Bemutatjuk a legjobbakat a Samsungtól, az LG-től és a riválisaiktól, illetve, hogy mi szól mellettük és ellenük.
Samsung Galaxy Note 4
A Samsung sokéves tapasztalattal rendelkezik phablet-fronton, így több szempontból is élen jár. A Galaxy Note 4 remek példája ennek. Nem csak a legjobb androidos phabletről beszélünk, hanem sokak szerint a legjobb készülékről is: az iPhone 6 Plust például kamerában (így képminőségben) és kijelzőben is felülmúlja a dél-koreai rivális.
Erősségek
A Galaxy Note 4 fém kerete miatt igazán prémiumnak érződik kézben fogva, így a gyenge külsőt és a rossz dizájnt el lehet felejteni. A csúcskategóriás teljesítményt a Snapdragon 805 vagy az Exynos 5433 processzor garantálja, az 5,7 hüvelykes, Quad HD-s AMOLED képernyő pedig minden szakértő szerint a legszebb panel, amit valaha mobil kütyübe tettek. Ha ez nem lenne elég, az optikai képstabilizálással felturbózott kamera a tesztek szerint általánosságban az iPhone 6 Plust is felülmúlja. Ha valaki meg tud barátkozni a méretével, hosszú üzemidejű, kiváló mobil társra talál a Samsung valaha volt legjobb készülékében.
Ebben fejlődhetne
A TouchWiz kezelőfelület sajnos a mai napig tartogat olyan elemeket, amik kicsit elavultnak hatnak. Talán a közelgő Lollipop-frissítéssel a Samsung ezt a kérdést is megoldja.
LG G3
Az LG G3 legutóbb rekordeladásokat hozott össze az LG-nek, és nem véletlenül. A G2-höz képest hardverben és szoftverben is sokat fejlődött ez a kiváló okostelefon.
Erősségek
Az 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelző kerete igen vékony, ráadásul a Quad HD-s felbontása nagyon éles képet garantál. A meglepően kompakt köntösbe zárt készülék remekül néz ki, a kamerát pedig lézeres autofókusz segíti. Az LG Knock Code funkciója és a hasonló szoftveres újdonságok szintén úgy tűnik, beváltak a gyakorlatban.
Ebben fejlődhetne
Bár a Galaxy Note 4 is Quad HD-s panelt kapott, ott az üzemidőt jobban megoldották a mérnökök. Az LG-nél ugyan szintén nem kell akkugondok miatt aggódni, az egyértelmű, hogy a csúcsfelbontás sokat elvesz az üzemidőből, és az erőforrás-igényes játékok is jobban megizzasztják emiatt a készüléket.
HTC One (M8)
Az HTC idén még az elsők között állt elő a 2014-es zászlóshajójával, így a remek minőségét jelzi, hogy ennek ellenére itt van a listán. A készülék külseje a 2013-as elődre épült, ugyanakkor új hardvert tettek bele, és az alumínium dizájnon is finomítottak.
Erősségek
A One M8-nál általában a legjobban a minőségi dizájnt szokták szeretni. Az alumínium külső remek érzetet és látványt biztosít a készüléknek, és az első szériához képest is sokat fejlődött az okostelefon. A BoomSound hangszórók szintén jobbak lettek.
Ebben fejlődhetne
Bár a Duo Camera érdekes ötlet, sajnos a kamera maga messze elmarad a riválisoktól. A legtöbb esetben képtelen tartani a lépést a konkurenciával fényképezés terén, ez pedig a csúcskategóriában igen fájó tényező.
Sony Xperia Z3
Az Xperia Z3 viszonylag rövid időn belül érkezett meg az Xperia Z2 után, de az apróbb frissítései ellenére segített tökéletesíteni a Sony zászlóshajóját.
Erősségek
A készüléknek prémium hatása van, és nem csak dizájn terén, hanem hardveresen sem hagyja cserben a felhasználóját. Az alumínium ház vízálló is, ami mostanában a Sony védjegye lett. A Snapdragon 801-es processzor és a 20 megapixeles kamera nem a legjobbak a mezőnyben, de egyáltalán nem adnak okot a szégyenkezésre. Még jobb, hogy az Xperia Z3 kiváló üzemidővel rendelkezik.
Ebben fejlődhetne
Az Xperia Z3 legnagyobb hibája, hogy hat hónapos frissítéssel követte a Z2-t. Amennyiben ezt a trendet folytatja a Sony, akkor a vásárlói hamar elavultnak érzik majd a készülékeit. Az Xperia Z3 emellett különösebben egyedi tulajdonságot sem tett le az asztalra.
Samsung Galaxy S5
A Samsung nem okozott túl nagy meglepetést idén a Galaxy S5-tel, amely ujjlenyomat-olvasót és pulzusmérőt is tartogat. A hardverre azért nem lehet panasz, és a készülék is vízálló.
Erősségek
A Galaxy S5 ugyan nem okozott nagy meglepetéseket és rekordokat, de minden téren kiváló készülék, szép kijelzővel és jó kamerával. A 4K-s videofelvétel is adott, a ház pedig a Samsungnál először vízálló lett. Ha valaki túl nagynak találja a Galaxy Note 4-et, de szereti a Samsung megoldásait, akkor jó alternatívát talál a Galaxy S5-ben.
Ebben fejlődhetne
Sajnos a Galaxy S5 nem lett merőben új, így összességében talán csalódást okozott a felhasználók számára. A TouchWiz itt még elavultabbnak hat, a dizájn pedig olcsónak, ami ilyen kategóriában nem túl szerencsés.
Sony Xperia Z3 Compact
A Z3-mal egyszerre érkezett idén a Z3 Compact, ami azoknak kedvez, akik nem akarnak phabletet. A készülék 4,6 hüvelykes kijelzőt kapott.
Erősségek
A kisebb méret a riválisokkal ellentétben ezúttal nem járt butulással. Az Xperia Z3 Compact gyakorlatilag ugyanazt a hardvert kapta, mint a Z3, így a kisebb készülékeket kedvelők számára az egyik legjobb választás. Az erényei közé tartozik a Snapdragon 801-es processzor, a vízálló ház, a 20 megapixeles kamera és a remek üzemidő.
Ebben fejlődhetne
Ami a kezelőfelületet illeti, a Sony nem igazán erőltette meg magát, így ilyen szempontból ez az Xperia (is) kissé régiesnek hat az HTC-hez és az LG-hez képest.