Két évvel ezelőtt a leghíresebb alternatív Android-disztribúció mögött álló Cyanogen Inc. ügyvezető igazgatója a saját operációs rendszeréből való kirakással fenyegette a Google-t, azonban az Android Police és Recode friss értesülései alapján nem kellett volna előre inni a medve bőrére. A mobilgyártók általi licencelésre készített Cyanogen OS gyakorlatilag megbukott, így a vállalat most befejezte a fejlesztését, a jövőben csak a hozzá készített egyéni szoftveres ökoszisztémát és alkalmazásokat próbálja majd értékesíteni az érdeklődő feleknek.
A jelentős stratégiaváltás következtében az eddig 136 főt foglalkoztatott Cyanogen pénteken olyan 30 főt bocsájtott el; aznap csak nekik kellett bemenniük az irodába, hogy közöljék velük a rossz hírt. A menesztett munkavállalók állítólag elsősorban a nyílt forráskódú CyanogenMod rendszerrel kapcsolatos fejlesztői és támogatói tevékenységeket folytattak. A leépítésük nem jelenti a CyanogenMod végét, de nélkülük a jövőben valószínűleg jóval több munka és felelősség hárul a közösségi projekt önkéntes fejlesztőire.
A Cyanogen OS bukása valószínűleg keveseknek okozott meglepetést, hiszen a nagyobb mobilgyártók közül csak a OnePlus használta egy ideig a disztribúciót, ezen felül csak kisebb vállalatok - Yu, Zuk, Wileyfox, BQ, Smartfren - mobiljaira került fel a szoftver. Tavaly szeptemberben a Cyanogen bejelentette, hogy a Microsofttal kötött megállapodásának köszönhetően bekerülnek a redmondiak programjai és szolgáltatásai a Cyanogen OS-be, ám ettől még nem vált hirtelen vonzóvá a mobilgyártók számára a rendszer.
Egyelőre nem világos, hogy a fentebb említett mobilgyártók Cyanogen OS-t futtató készülékei kapnak-e rendszerfrissítéseket a jövőben.