A központok kétharmada meglévő alegységek felújításával, egyharmada pedig teljesen új helyek felépítésével jönne létre.
A redmondi vállalat közleménye szerint a fejlesztőközpontok azért jönnek létre, hogy segítsék a helyi szoftveripar fellendülését, az esetleges helyspecifikus alkalmazások kifejlesztését. Minden központ szoros kapcsolatot ápol majd az adott ország kormányzatával, tudományos és ipari szervezeteivel valamint a szoftverforgalmazókkal.
John Fernandes, a vállalat nemzetközi fejlesztésekért felelős igazgatója elmondta, hogy a központok három fő tevékenységet látnak majd el. Az első az oktatásra fókuszál, nagy hangsúlyt fektetve a piaci és marketing ismeretekre, hogy a helyi fejlesztők megfelelően tudják promotálni és értékesíteni termékeiket. A második kapcsolatok építésében segít fejlesztők és vállalatok, állami intézmények között. Végül de nem utolsó sorban igyekeznek ellátni a helyi fejlesztőket olyan környezettel, mely segítheti munkájukat - mondani sem kell, főleg Windows operációs rendszerekre és segédprogramokra gondoltak.
A 90 központból 60 már meglévő létesítmények bővítésével, átalakításával jön létre, például Németországban, Japánban, de akár Kínában és Brazíliában is. További 30 fejleszgtőközpont teljesen új lesz, így például Dél-Koreában, Indiában és Dél-Afrikában. A programot a 2006-os év folyamán teljes körűen szeretnék beindítani mind az újonnan nyíló, mind az átalakuló központok esetében.
Fejlesztőközpontokat nyit a Microsoft
Hirdetés
Hirdetés