Sorozatunk első részében már mutattunk hat olyan eszközt, amely kis szerencsével megjelenik 2015-ben, és az év meghatározó fontosságú készülékei, szolgáltatásai közé tartozhat. A legvártabb kütyük listája természetesen nem nevezhető rövidnek, így most mutatunk róla hat újabbat.
Sony PlayStation Vue
A kábeltévé külföldön egy ideje már nagy veszélyben van, és 2015-ben nagyon komoly változások elé is nézhet az ágazat. A középpontba az olyan szolgáltatások kerülhetnek, mint a Sony Vue nevű elképzelése. Az interneten keresztül működő videós streamingszolgáltatás több tucat csatornát és on-demand lehetőséget kínál majd Amerikában, már valamikor az idei első negyedévben. Elsőként a PS3-ra és a PS4-re válik elérhetővé, de később más Sony hardvereken is lehet majd használni. Azt sajnos nem tudni, hogy mikor jut el hozzánk is.
Fitbit Charge HR
A Fitbit Charge már egy önmagában is jól sikerült okoskarkötő volt, azonban az eggyel nagyobb testvére még többet ígér. A Fitbit Charge HR külföldön nagyjából 20 dolláros felárral már pulzusméréssel újít.
Jawbone Up3
A Jawbone elmondhatja magáról, hogy az Up24-gyel a legstílusosabb fitneszes karkötők egyikét kínálja a piacon. Az Up3 pontosan ezt a vonalat folytatja, a remek dizájnt most viszont már pulzusméréssel is kiegészítik, az idei trendeknek megfelelően.
Az új Nintendo 3DS
Japánban és Ausztráliában már kapható a Nintendo felújított kézi konzolja, az új Nintendo 3DS. Ez a konzol többek között egy másik analóg stickkel próbálja meg feldobni az elődöt. Vajon elég lesz ahhoz, hogy legalább egyenesben tartsa a szebb napokat is megélt vállalatot?
Steam-gépek
Bár a Valve játékosokra hegyezett operációs rendszerét eltolták 2014-ről, 2015 már végre a Steam-gépek éve lehet. A gamerek ennek biztosan nagyon örülnének, hiszen a tavalyi egyetlen ilyen termék, az Alienware Alpha a késés miatt Windows operációs rendszerrel került a piacra.
Hangvezérlés mindenhol
2015-ben a legtöbb emberhez végre eljut az Amazon hálózati hangszórója, a hangalapú vezérléssel működő Amazon Echo. Bár jelenleg nem képes túl sokmindenre, a hangfelismerése általánosságban nagyon jónak mondott. Riválisa bőven akad majd, elég csak a beépített hangasszisztensekre gondolni, mint az Apple Sirije, a Google Now vagy éppen a Microsoft Cortanája. 2015-ben biztos, hogy nagy szerepet kapnak a hangvezérelt megoldások.
Ti mit vártok a legjobban az idei évben?